Ekologiškos valymo priemonės

Ekologiškos valymo priemonės

   Buitinės cheminės valymo priemonės gali būti sudarytos iš tokių medžiagų, kurios gali sukelti alergiją, dirginti odą  ar kvėpavimo takus. Taip pat reikia rūpintis, kad kenksmingos medžiagos būtų sandariai uždarytos, tinkamai sandėliuojamos ir laikomos, nes patekusios į aplinką, gali sukelti rimtą žalą. Tačiau norint užtikrinti namuose švarą, ir nerizikuoti aplinkos gerove, bei savo sveikata galima buitines chemines valymo priemones pakeisti ekologiškomis.

   Ekologiškos valymo priemonės skiriasi nuo įprastų valymo priemonių tuo, kad yra mažiau kenksmingos aplinkai ir pačiam žmogui. Taip yra todėl, nes dauguma medžiagų, kurios sudaro valymo priemones yra lengvai suyrančios, netoksiškos ir yra pagamintos iš ekologiškų medžiagų, o pakuotės yra gaminamos iš perdirbamų ir greitai suyrančių medžiagų, todėl jas gaminant padaroma labai maža žala aplinkai. Ekologiškas valymo priemones galima atskirti pagal ženklus esančius ant pakuočių.

    Nors ir ekologiškos valymo priemonės ne retai būna brangesnės už įprastas, tačiau įmonama sutaupyti, jeigu jos bus gaminamos mūsų pačių rankomis.  Kaip ekologiškas valymo priemones galime naudoti tokias medžiagas, kurios dažnai randamos kiekvieno namuose. Pavyzdžiui  miltus, valgomąją sodą galima naudoti šveitimui ar valymui, taip pat šios priemonės sugeria blogus kvapus. Baltajį actą galima naudoti riebalų ar muilo likučių nuvalymui, kalkių sankaupų tirpdymui, o taip pat baltasis actas gali suteikti ir žvilgesio. Actas gali būti naudingas ir langų, veidrodžių  valymui, kuomet laikraštis yra pamerkiamas į acto ir vandens tirpalą. Druska tinka dezinfekavimui, šveitimui. Actas tinka ir vazos vidaus valymui, jei tik į jos vidų bus pripilta acto ir  viena sauja ryžių ir palaikius ten keliasdešimt minučių. Dezinfekavimui tinka ir eteriniai aliejai, o citrinų levandų, arbatmedžių, eukaliptų, pušų eteriniai aliejai suteikia gaivumo, bei užtikrina gerą  kvapą. Valgomoji soda  tinka ir indams plauti, nes lengvai pašalina riebalus, švelniai šveičia, o naudojant sodą su kempine galima nuplauti net prisvilusius riebalus.  Soda tinka ir užsikimšusių kriauklių ir vonių valymui, kuomet į vamzdyną yra įpilama sodos, o po kelių minučių ir acto. Naudojant šias priemones valymas vyksta putojant ir todėl yra girdimas šnypštimas. Skystą ploviklį galima pasidaryti iš muilo riešutų. Tam reikės sudėti muilo riešutus į puodą ir užpilti vieną litrą vandens, jį užvirinti, po to sumažinti kaitrą ir virti dar apie pusvalandį. Galiausiai išvirus, muilo riešutus reikėtų perkošti per sietelį  ir palikti, kad atvėstų. Citrina ir jos ctitrinos rūgštis gali puikiai tikti puodams valyti blizginti ar panaikinti kalkes, krauklei nušveisti, taip pat tinka ir mediniams paviršiams dezinfekuoti.

   Siekiant kuo geriau apsaugoti žmogaus sveikatą ir aplinką nuo galimos žalos yra svarbu ne tik valymo priemonės pasirinkimas, bet ir mokėjimas tinkamai jomis naudotis. Atliekant valymą ar ką nors plaunant reikia atsižvelgti į tam tikras sąlygas, kurios gali įtakoti valymo ar plovimo efektyvumą ar  poveikį aplinkai. Vienas iš jų yra dozavimas ir tikslingas naudojimas. Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų yra cheminių valymo priemonių perdozavimas. Pavyzdžiui naudojant valymui eterinius aliejus reikia prisiminti, kad tai yra aktyviosios medžiagos, todėl per didelis jo kiekis gali sugadinti plastmases, metalus. Todėl perteklinis, netinkamas valymo priemonių naudojimas ne tik padidina valymo išlaidas, kenkia aplinkai, bet ir gali pridaryti papildomų nuostolių.

   Galima teigti, kad ekologiškos valymo priemonės yra puikus pasirinkimas ieškantiems būdų kaip įmanoma saugiau ir patikimiau išvalyti nešvarumus nesukeliant pavojaus nei aplinkai nei sau pačiam.

   O ir gamtoje iškilus reikalui galima išplauti panaudojus tokias paprastas priemones kaip žemės, žinoma galima pašvesiti ir su stambesniu žvyru.

Parašyta 2017-05-13 Ekologiškos valymo priemonės

Nėra prekių

Turi būti nustatyta Pristatymas
0,00 € Viso

Pirkimas