Iš kur atsiranda dulkės

Iš kur atsiranda dulkės

   Sunku įsivaizduoti namą be dulkių. Po bet kokio valymo tereikia, kad praeitų pora valandų ir  interjere vėl pasirodo pilka platina. Mūsų kova su drėgnu skudurėliu yra panaši į Korinto karaliaus Sizifo darbą, kuris buvo pasmerktas vėl ir vėl ridenti akmenį į kalną. Taigi, kas yra dulkės, iš kur jos atsiranda ir ar galima nuo jų namus? Išsiaiškinkime.

   Iš kur sudarytos dulkės?
   
   Būsite nustebinti sužinoję savo namų dulkių sudėtį. Pilkas daleles 70% sudarytos iš natūralios kilmės dalelių. Naftos ir dujų perdirbimo atliekų, mažiausių dirvožemio grūdelių, vandenynų druskų dalelių - visa ši įvairovė pakyla į orą ir nešama vėjų nukeliauja šimtus tūkstančių kilometrų. Tada jos atsiduria mūsų namuose. Po sofa gali būti Japonijos vulkano Sakurajimos dalelės arba Sacharos smėlio grūdeliai ir, kas atrodo gana neįtikėtina, mažiausi kosminės kilmės elementai.

   Iš kur atsiranda dulkės
   
   Likę 30% dulkių, kuriuos gaminame su jumis. Per vienerius metus žmogaus kūnas „atsikrato“ beveik pusę kilogramo negyvos odos. Šios dalelės yra kaupiamos ant grindų ir interjero elementų, po to jos tampa maistu dulkių erkučių kariuomenei. Jų gausu čiužiniuose, patalynėje, minkštuose balduose ir kilimuose. Pasak mokslininkų, įprastoje lovoje gyvena daugiau nei du milijonai šių mažiausių būtybių!

   Be to, namų dulkėse galite rasti grybų sporas, gėlių žiedadulkes, žmonių plaukų ir gyvūnų plaukų daleles, taip pat daiktų natūralaus nusidėvėjimo dalelių namuose.

   Ar turiu kovoti su dulkėmis?

   Dulkės nuolat supa mus. Jos į mūsų gyvenamąją patalpą patenka su mažiausiu vėjo pūstelėjimu per mažiausius tarpeliu.

   Iš kur atsiranda dulkės?
 

  Kadangi namai nėra visiškai užsandarinti, dulkės visada ras savo kelią. Net jei kruopščiai nuvalysite baldų lentynas ir grindis, labai greitai ore išsklaidytos dulkės vėl nusėda į įprastas vietas. Taigi galbūt jūs neturėtumėte būti uolūs? Tačiau mokslininkai ir gydytojai teigia, kad būtina kovoti su dulkėmis. Jų dalelės dirgina viršutinius kvėpavimo takus ir žmogaus plaučius. Be to, dulkių erkių išsiskyros yra pakankamai stiprus alergenas daugeliui iš mūsų. Alergijos gali sukelti astmą, bronchitą ar kitas sunkias ligas. Todėl prasminga kova su dulkėmis yra prasminga. Taigi mes rūpinamės savo sveikata ir artimaisiais.

      Kaip įveikti dulkes?

   Dulkių kiekį galima sumažinti tik reguliariu šlapiu valymu. Pagal fizikos dėsnius, nekviestos dalelės puikiai nusėda ant drėgnos servetėlės. Be to, jūsų ištikimi padėjėjai kovoje su dulkėmis yra profesionalios valymo priemonės. Jos gali dezinfekuoti paviršių ir palikti apsauginį sluoksnį, galintį tam tikrą laiką užkirsti kelią jo užteršimui ir apdulkėjimui.

Parašyta 2019-01-25 Įdomybės, faktai

Nėra prekių

Turi būti nustatyta Pristatymas
0,00 € Viso

Pirkimas