Valymas ultragarso metodu

Valymas ultragarso metodu

Cheminės  valymo priemonės yra labai paplitusios ir labai plačiai naudojamos dėl savo savybių, leidžiančių greitai ir pakankamai patogiai valyti dėmes ir nešvarumus. Tačiau kaip ir daugelis dalykų, taip ir cheminės valymo priemonės turi tam tikrų trūkumų. Tarkim prieš perkant kurią nors valymo priemonę yra būtina atkreipti dėmesį į jų etiketes,  kadangi cheminių valymo priemonių efektyvumas yra labai tampriai susijęs su jose esančių cheminių medžiagų konsentracijos. Taip pat reikia atkreipti dėmesį kokios medžiagos įeina į jų sudėtį, nes jei tam tikroms medžiagoms esame alergiški, tai pakliuvusios į kvėpavimo takus gali pridaryti didelę žalą mūsų organizmui. Tačiau net ir labai saugodamiesi galime to neišvengti dėl žmogiškosios klaidos. Todėl mokslininkai ir inžinieriai ieško būdų kaip būtų galima bent iš dalies pakeisti chemines valymo priemones. Vienas iš naujesnių valymo būdų gali būti ultragarsinis valymo metodas.

Kalbant  apie smulkių daiktų valymą, tai juos dažniausiai valyti yra pakankamai sudėtinga. Todėl tam labiausiai tinka ultragarsinis valymo metodas, kuomet kietų paviršių valymas atliekamas stipriomis ultragarso bangomis ir plaunamuoju skysčiu. Pati ultragarsinio valymo principo esmė yra susijusi su tokiais reiškiniais kaip kavitacija, akustiniai srautai, radiacinis slėgis, ultragarsinis kapiliarinis efektas, o šiuos reiškinius sukelia stiprus ultragarso slėgis skystyje. O šiems reiškiniams sąveikaujant tarpusavyje yra suardoma teršalų plėvelė valomame paviršiuje, nuo jo atsiskiria nešvarumai, kurie yra emulsumuojai ir ištirpdomi .Šiuo  principu paremtų prietaisų yra sukurta didelė įvairovė. Vienas iš tokių prietaisų pavyzdžių gali būti “ WTS - 328 Ultrasonic Cleaner Professional Washing Equipment vonelės, kurios gali būti pripildomos paprastu vandeniu iš čiaupo, o valymas atliekamas veikiant ultragarso bangomis, kurių dažnių diapazonas yra 20–400 kHz.

 Tokie ir panašūs prietaisai paprastai gali būti naudojami juvelyrinių dirbinių, prabangių rašiklių, suvenyrų, monetų ir kitų smulkių daiktų valymui. O ultragarso bangos padeda nuplauti riebalus, pašalinti įvairių dažų, oksidų, korozijos produktų liekanas.  Šis ultragarsinis valymo metodas pasižymi tuo, kad pati valymo procedūra gali užtrukti kelias minutes, o valant negadina daiktų ir neišskiria kenksmingų medžiagų į aplinką.

Tačiau ultragarsinis valymo metodas yra taikomas ne vien tik tai daiktų,  bet ir žmogaus veido odos valymui, tik čia naudojamų prietaisų galios yra gerokai mažesnės. Kaip jau yra įprasta šiam metodui yra naudojamos akustinės bangos. Prieš pradedant valymo procedūrą, veidas tam yra specialiai paruošiamas užtepant ant odos losjono arba gelio su tam tikrų vaisių rūgštimis, kurios suminkština odą. Skleidžiamos ultragarso bangos patenka į specialų antgalį, kuriuo atliekamas vibracinis masažas, veikiantis odą ląstelių lygmeniu. Šios procedūros metu  taikant ultragarsinį metodą yra išvalomos suragėjusių ląstelių sankaupos, stimuliuojama kraujotaka, poodinis sluoksnis yra aprūpinamas deguonimi, viso to dėka pagerėja epidermio tonusas. Tačiau tam skirti ultragarsiniai prietaisai nėra tokie galingi,  kad jais generuojamos ultragarso bangos iškeltų į odos paviršių tokius nešvarumus kaip inkštirai, todėl jie lieka viduje. Galima teigti, kad ultragarsiniu metodu atliekamas veido valymas yra tik švelnus veido šveitimas. O pati ultragarsiniu metodu atliekama procedūra nėra skausminga,  kadangi valymo metu oda nėra spaudžiama mechaniškai.

Nors ir cheminės valymo priemonės išlieka vis dar labai plačiai naudojamos įvairiose srityse, tačiau  mokslo ir inovacijų pasiekimų dėka vis atsiranda tokių valymo priemonių,  kurios gali pasižymėti ne ką mažesniu efektyvumu ir būti ne tokios pavojingos aplinkai ir pačiam žmog

Parašyta 2017-05-13 Kita

Nėra prekių

Turi būti nustatyta Pristatymas
0,00 € Viso

Pirkimas