Kaminų valymas

Kaminų valymas

   Šildymo sezono metu gaisrų skaičius gerokai išauga. Kaip pagrindinė gaisro atsiradimo gyvenamuosiuose namuose priežastis dažniausiai yra netvarkingi, nevalomi arba blogai išvalyti kaminai, dūmtraukiai.

   Siekiant gyventi ir jaustis saugiau, yra būtina prieš kiekvieną šildymo sezoną išvalyti kaminą. Galima teigti,  kad norint užtikrinti saugų šildymo sistemos eksploatavimą, yra patartina mechaniškai kaminą išvalyti du kartus per sezoną. Tačiau šios procedūros atlikimas yra brangus, o kartais ją atlikti yra sudėtinga.  Todėl šiuo atveju geriausia yra pasitelkti chemines valymo priemones, nes jos tinka kaminams, židiniams, krosnelėms, kietojo kuro katilams valyti. Tiesa, reikia pažymėti, jog  kietojo kuro kaminą  yra būtina mechaniškai valyti kas tris mėnesius ir geriausia, kad tai būtų daroma prieš pat šildymo sezoną pradžią, o po to reikėtų atlikti profilaktinį valymą cheminėmis valymo priemonėmis. Kalbant apie cheminių valymo priemonių veiksmingumą, tai geriausiai jas naudoti kai yra nedidelis kamino užterštumas, nes tuomet cheminės medžiagos geriau įsigeria į nešvarumus ir juos išskaido. Pats valymo principas remiasi katalizės metodu. Cheminiam kaminų valymui paprastai naudojami milteliai, tabletės arba granulės. Milteliai paprastai vadinami suodžių deginimo katalizatoriumi Tai  turi būti deginama kartu su kuru, nes atsirandant traukai, cheminių medžiagų dalelės patenka į kaminą ir galiausiai nusėda ant suodino vidinio kamino paviršiaus. Tokiu būdu yra išdžiovinami tokie nešvarumai kaip suodžiai, kurie nubyra ir yra pašalinami per tam skirtą angą arba per patį kaminą.

   Valymas pasitelkiant chemines valymo priemones paprastai pasižymi tuo, kad galima valyti bet kokius kaminus, o ir tam nereikia jokių specialių įgūdžių. Dažniausiai užtenka perskaityti etiketes, kuriose nurodyta naudojimo instrukcija.

   Cheminių valymo priemonių, skirtų specialiai kaminų valymui  galima rasti įvairiausių rūšių. Pavyzdžiui tam gali būti naudojami žalios spalvos miltelių, neorganinių druskų mišiniai,  nes jų naudojimas gan paprastas, kadangi milteliai pilami į katilo pakūrą, o tai reiškia, kad nėra būtina lipti ant namo stogo. Tačiau nereikėtų pamiršti ir tradicinių kamino valymo būdų, tokių kaip bulvių ar lupenų deginimas.

    Kaip prevencinę priemonę saugančią nuo apnašų, galime kūrenimui naudoti drebulių malkas, kadangi degdamos jos sukuria gan stiprią trauką, kuri pašalina pelenus. Taip pat galima pažymėti, jog degant drebulei, išsiskiria karštis, kuriame sudega ir išdžiūva kamine likusios dervingos medžiagos.

   Kadangi mechaninis kaminų valymas yra vienas iš pačių efektyviausių, tai galima pakalbėti apie tam skirtus specialius įrankius. Vienas iš jų yra valymo šepečiai. Tam skirtų valymo šepečių yra įvairių rūšių, formos ir dydžio, o tinkamai parinkti šepetį yra taip pat labai svarbu, nes nuo to priklauso valymo kokybė ir efektyvumas. Pavyzdžiui valymo šepečiai su neiloniniais šereliais geriausiai tinka valyti lenktus kaminus,  nes šių šepečių šereliai gali prieiti  net ir sunkiausiai pasiekiamas vietas,  bei gali prisitaikyti prie 45° išlinkimų, esančių kamino konstrukcijoje. O šepečiai su kietais šereliais to paprastai padaryti negali, nes nėra pakankamai lankstūs. Tačiau kaminų valymui galima rinktis ir universalius šepetėlius, kurie paprastai būna dygliuotos formos, o jo komplekte paprastai būna kotų rinkinys, leidžiantis valyti įvairios formos, skirtingos skersmens, bei ilgio kaminus. Taip pat komplekte esantys kotai pasižymi lankstumu, todėl ne tik lengviau galima prieiti prie įvairių vietų, bet ir patogiau valdyti patį valymo procesą.

   Tinkamai prižiūrint kaminus ir visą šildymo sistemą galima užkirsti kelią tokiom nelaimėm kaip gaisrai, todėl būtina atkreipti dėmesį į tokias prevencines priemones kaip kaminų valymas.

Parašyta 2017-05-13 Patarimai

Nėra prekių

Turi būti nustatyta Pristatymas
0,00 € Viso

Pirkimas